پس از اینکه تصمیم به نقاشی ساختمان خود گرفتید اولین چیزی که ذهن شما را درگیر خودش خواهد کرد این است که نحوه محاسبه قیمت و دستمزد نقاشی ساختمان چگونه است و آیا بودجه شما برای رنگ آمیزی منزلتان کافی است یا خیر ؟ ما در این قسمت میخواهیم شما را در یافتن پاسخ این سوال که هزینه رنگ آمیزی منزلتان چقدر است کمک کنیم

محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

، نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان به دو روش عمده انجام میشود و البته عوامل جانبی دیگری هم وجود دارد که در بهای تمام شده کار تاثیر گذار است که در ادامه به آنها نیز می پردازیم:

نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

1:روش اول: قیمت یکجا یا اصطلاحا کنترات است.در این روش پس از تماس شما کارشناسان ما در محل حاضر شده و با مشاوره رایگان به شما به یک جمع بندی درباره نوع رنگ و تنوع و سایر مسائلی که روی هزینه کلی کار تاثیر گذار است ، یک قیمت کلی به شما خواهد داد و در صورت موافقت شما در اولین فرصت رنگ آمیزی منزل شما توسط تیم آرتیما  آغاز خواهد شد .

2:روش دوم: قیمت بر حسب متر مربع است .در این روش هم کارشناسان ما در محل حاضر شده و دادن توضیحاتی در رابطه با خصوصیات انواع رنگ و گرفتن اطلاعاتی از شما در رابطه با ایده ذهنی که دارید قیمت را به این شکل محاسبه میکند .(البته شما با این فرمول خودتان میتوانید هزینه تقریبی رنگ آمیزی منزل خود را محاسبه کنید)

محاسبه بدین شکل است ،ابتدا زیر بنای واحد خود را در عدد 3 ضرب میکنیم ، سپس عدد بدست آمده را در نرخ رنگ مربوطه ضرب میکنیم ، عدد بدست آمده هزینه تقریبی نقاشی ساختمان شماست.

برای روشن تر شدن محاسبه با یک مثال توضیح میدهیم .

فرض کنید میخواهیم بدانیم هزینه رنگ آمیزی یک واحد مسکونی 100 متری چقدر است؟

برای اینکار ابتدا 100 را در 3 ضرب میکنیم که عدد 300 بدست می آید حال باید قیمت رنگ مربوطه را در 300 ضرب کنیم تا قیمت تقربی بدست آید ولی مشکلی که اینجا وجود دارد این است که نرخ اجرای رنگ سقف(پلاستیک) و دیوار (روغنی )یکی نیست اما نگران نباشید شما میتوانید با جمع کردن هر دو نرخ با هم و تقسیم آنها بر عدد 2 این موضوع را حل کنید ، حالا که به نرخ واحد دست پیدا کردید آن را در عدد 300 ضرب کرده و به نرخ تقریبی میرسیم.

نکات مهم در محاسبه قیمت و دستمزد نقاشی ساختمان:

1:رنگ کردن ابزار ها و گلویی های سقف :

در صورت رنگ کردن مجزا ابزار ها و گلویی هزینه آن به صورت متر طول و نصف قیمت سقف است

2:تک خوابه بودن یا دو خوابه بودن واحد:

دو واحد 80 متری را در نظر بگیرید یکی دوخوابه و دیگری تک خوابه باشد واحد دو خوابه با وجود متراژ مساوی با واحد تک خوابه به دلیل داشتن دیوار های حائل هزینه رنگ آمیزی بیشتری دارد

3:نوع رنگ انتخابی:

رنگ ها در بازار به تناسب ویژگی هایی که دارند قیمت متفاوتی دارند و اینکه شما کدام رنگ را برای منزلتان انتخاب میکنید تعیین کننده دستمزد و قیمت نقاشی ساختمان شماست.

4:تیم اجرای نقاشی ساختمان:

همانطور که رنگ ها قیمت های متفاوتی دارند اجرا کنندگان و نقاشان ساختمان هم قیمت های مختلفی برای خود دارند که آنها را در استفاده از مصالح و نفرات مختلف از یکدیگر متمایز میکنند.

تیم نقاشی ساختمان آرتیما با مجوز رسمی و 20 سال تجربه بی وقفه بهترین کیفیت را با مناسبترین قیمت به شما عزیزان ارائه میباشد.

5 :تنوع طلبی :

اینکه چند رنگ در منزلتان استفاده کنید و فضا را از یکنواختی در بیاورید خوب است ولی باید بدانید باعث افزایش بهای تمام شده نقاشی ساختمان شما میشود.

 

حال که متوجه شدید چطور باید متراژ مورد رنگ آمیزی منزل خود را بدست آورید ، گام بعدی ضرب کردن متراژ در قیمت است ،برای مشاهده قیمت و دستمزد نقاشی ساختمان در سال 1402 کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *