برای اینکه بتوانید رنگ دیوار خانه خود را با رنگ پلاستیک تزئین کنید، لازم است که از بهترین برندهای تولیدکننده رنگ پلاستیک بهره بگیرید. اغلب برندهای رنگ پلاستیک، قابلیت تولید رنگی را دارند که بتواند برای دیوار خانه شما مناسب باشد. پیش از شروع رنگ‌آمیزی، ابتدا رنگ مورد نیاز خود را خریداری کنید و سپس اقدامات لازم برای زیرسازی دیوار را انجام دهید.

هنگام خرید رنگ پلاستیک ساختمانی، ممکن است ویژگی‌هایی نظیر کیفیت، قیمت و برند تجاری محصول مورد تردید باشد. عدم توجه به دکوراسیون و نور ورودی خانه، رطوبت و دمای هوا، سازگاری یا عدم سازگاری رنگ مورد نظر با محیط زیست، چگونگی اجرای هر کدام از انواع رنگ‌های تولید شده بر روی دیوار و …، از جمله شایع‌ترین مواردی هستند که این نوع تردید‌ها را حین خرید رنگ پلاستیک به وجود می‌آورند. در این مقاله از سایت آرتیما تلاش شده است تا با بررسی دقیق و بی‌طرفانه برندهای مطرح در زمینه تولید رنگ پلاستیک از نظر کیفیت و قیمت، به این نوع تردیدها حین خرید رنگ، پاسخ داده شود.

بهترین برند رنگ پلاستیک

 

رنگ پلاستیک با حلال یا رقیق‌کننده آب، به دو بخش نیمه ‌پلاستیک و تمام پلاستیک تقسیم‌بندی می‌شود که نوع تمام پلاستیک نسبت به نیمه ‌پلاستیک، مقاومت خوبی از خود در برابر آب نشان می‌دهد. با این حال، قیمت رنگ نیمه‌ ‌پلاستیک ارزان‌تر از نوع تمام‌ پلاستیک است.

بهترین ابزار برای اجرای رنگ پلاستیک در سطوح داخلی خانه، استفاده از غلطک است؛ چراکه این نوع ابزار نسبت به قلم‌ مو، رد کمتری از خود بر روی سطوح داخلی خانه به جای می‌گذارد.

معرفی بهترین تولیدکنندگان رنگ پلاستیک ساختمانی در میان تولیدکنندگان رنگ پلاستیک، تعداد محدودی برند یا نشان تجاری وجود دارد که محصولات آن‌ها مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید می‌شود. بهترین تولیدکنندگان رنگ پلاستیک کشور عبارتند از: ۱- شرکت رنگ سحر ۲- شرکت ایران و نیپون ۳- شرکت رنگ پارس اشن ۴- شرکت رنگ پارس بهار ۵- شرکت رنگ فراز پیشه ۶- شرکت رنگ الوان ۷- شرکت رنگ نقشینه.

۱- شرکت رنگ سحر

شرکت رنگ سحر یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان رنگ باکیفیت داخلی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۶۵ در زمینه تولید انواع رنگ‌های صنعتی و ساختمانی آغاز کرد. این شرکت با دریافت نشان ملی استاندارد ایران و نشان بین‌المللی ISO، گام بلندی در مسیر توسعه محصولات برداشته است. محصولات این شرکت عبارتند از: رنگ پلاستیک، رنگ اکریلیک، رنگ روغنی، رنگ‌های صنعتی، اسپری رنگ، و رنگ سفید مخصوص بتونه.

رنگ پلاستیک ساختمانی شرکت رنگ سحر به دو دسته رنگ نیم‌ پلاستیک و تمام‌ پلاستیک تقسیم‌بندی می‌شود که دارای طیف رنگی آبی نیلی، سرمه‌ای، قرمز ، بنفش و … است. این نوع رنگ در دو کیفیت درجه ۱ و ۲ با بسته‌بندی پلاستیکی در سایزهای کوارت (کیلو)، گالن، دبه و حلب تولید و عرضه می‌شود. همچنین محصول فوق در سطوح گچی، سیمانی، چوبی، بتونی و آجری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انواع فام سفید پلاستیک شرکت رنگ سحر
رنگ نیم ‌پلاستیک سفید
رنگ تمام‌ پلاستیک سفید
مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ پلاستیک شرکت رنگ سحر
-دوام و کیفیت بالا
-پوشش‌دهی و چسبندگی مناسب
-حذف معایب دیوار شامل موج و …
-سهولت اجرا

 

۲- شرکت رنگ ایران و نیپون
شرکت رنگ‌سازی ایران و نیپون یکی از تولیدکنندگان رنگ باکیفیت داخلی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۵۹ در زمینه تولید انواع رنگ‌های صنعتی و ساختمانی در ایران و جهان آغاز کرد. این شرکت به عنوان یک شرکت چند ملیتی، علاوه بر تولید محصولات با دوام، پایدار، زیبا و دوستدار محیط زیست، خدمات متعدد و متنوعی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. محصولات اینشرکت عبارتند از: رنگ پلاستیک، رنگ اکریلیک، رنگ روغنی، رنگ گل ماشی، سیلر بی‌رنگ، کیلر بی‌رنگ و بتونه سفید همه‌کاره.

رنگ پلاستیک شرکت رنگ ایران و نیپون به دو دسته رنگ نیم ‌پلاستیک و تمام ‌پلاستیک تقسیم‌بندی می‌شود که دارای طیف رنگی متنوع است. این نوع رنگ در دو کیفیت درجه ۱ و ۲ با بسته‌بندی پلاستیکی در سایزهای کوارت (کیلو)، گالن و دبه‌ تهیه و تولید می‌شود. همچنین محصول فوق در سطوح گچی، سیمانی و چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع رنگ پلاستیک شرکت رنگ ایران و نیپون
-رنگ نیم ‌پلاستیک پلیدور سفید
-رنگ نیم پلاستیک کلاسیک سفید
-رنگ نیم ‌پلاستیک ممتاز سفید
-رنگ پلاستیک ماتکس سفید
-رنگ پلاستیک کیمیا گل ماشی
-رنگ پلاستیک کیمیا سبز
-رنگ پلاستیک کیمیا قرمز
-رنگ پلاستیک کیمیا بنفش
-رنگ پلاستیک کیمیا قهوه‌ای
-رنگ پلاستیک کیمیا سرمه‌ای
-رنگ پلاستیک کیمیا سفید
-رنگ پلاستیک کیمیا زرد

مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ پلاستیک شرکت رنگ ایران و نیپون
-تنوع فام بالا
-پوشش‌دهی و چسبندگی بالا
-مناسب برای استفاده در شرایط آب‌وهوایی مختلف

۳- شرکت رنگ پارس اشن
شرکت رنگ پارس اشن یکی از تولیدکنندگان رنگ باکیفیت در داخل کشور است که فعالیت خود را از سال ۱۳۵۷ در زمینه تولید انواع رنگ‌های صنعتی و ساختمانی آغاز کرد. محصولات این شرکت عبارتند از: رنگ پلاستیک، رنگ اکریلیک، رنگ روغنی، رنگ فوری چوب (سلولزی)، رنگ‌ پلی یورتان، رنگ‌ پودری، رنگ‌ کوره‌ای (آلکیدآمین)، رنگ‌ اتومبیل، رزین‌های آلکیدی، تینرهای فوری، جوهر رنگ‌های چوب و رنگ ترافیکی.

رنگ پلاستیک شرکت رنگ پارس اشن به دو دسته نیم ‌پلاستیک و تمام ‌پلاستیک تقسیم‌بندی می‌شود که دارای طیف رنگی متنوع است. این نوع رنگ در دو کیفیت درجه ۱ و ۲ با بسته‌بندی پلاستیکی در سایزهای گالن و دبه‌ای تولید و عرضه می‌شود. محصول فوق در سطوح گچی، سیمانی، آجری، چوبی و بتونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع رنگ پلاستیک شرکت رنگ پارس اشن
-رنگ نیم پلاستیک سفید
-رنگ تمام‌ پلاستیک سفید
مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ پلاستیک شرکت رنگ پارس‌ اشن
-پوشش‌دهی و چسبندگی بالا
-مقاوم در برابر رطوبت و سایش
-فاقد آلودگی زیست‌محیطی

۴- شرکت رنگ پارس بهار
شرکت رنگ پارس بهار یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان رنگ در داخل کشور است که فعالیت خود را از سال ۱۳۶۵ در زمینه تولید انواع رنگ‌های صنعتی و ساختمانی به ویژه رنگ‌های نیم پلاستیک و ممتاز آغاز کرد. محصولات این شرکت عبارتند از: رنگ پلاستیک، رنگ اکریلیک، رنگ روغنی و پرایمرهای الیف.

رنگ پلاستیک شرکت رنگ پارس بهار به دو دسته نیم ‌پلاستیک و تمام ‌پلاستیک تقسیم‌بندی می‌شود، با طیف رنگی متنوع است. این نوع محصول در دو کیفیت درجه ۱ و ۲ با بسته‌بندی پلاستیکی در سایزهای کیلو، گالن و دبه‌ تولید و عرضه می‌شود. محصول فوق در سطوح گچی، سیمانی، آجری، چوبی و بتونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع رنگ پلاستیک شرکت رنگ پارس
-رنگ نیم‌‌ پلاستیک درجه یک سفید
-رنگ نیم‌‌ پلاستیک درجه دو سفید
-مادر رنگ پلاستیک گل ماش ممتاز
-مادر رنگ پلاستیک زرد ممتاز
-مادر رنگ پلاستیک مشکی ممتاز
-مادر رنگ پلاستیک قرمز ممتاز

مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ پلاستیک شرکت رنگ پارس بهار
-استفاده به عنوان سطح زیرکار (آستر) پیش از انجام فرآیند بتونه‌کاری
-پوشش‌دهی مناسب و چسبندگی بالا
-حذف معایب دیوار (موج، برآمدگی و فرورفتگی)

۵- شرکت رنگ فراز پیشه
شرکت رنگ فراز پیشه یکی از تولیدکنندگان رنگ باکیفیت داخلی است که فعالیت خود را از اواخر دهه ۵۰ خورشیدی در زمینه تولید انواع رنگ‌های صنعتی و ساختمانی آغاز کرد. این شرکت در سال ۱۳۸۰ فرآیند صادرات محصولات خود به کشورهای همسایه را آغاز کرد تا با توسعه همه‌جانبه، خدمات مفیدتری به مشتریان داخلی و خارجی عرضه کند. محصولات این شرکت عبارتند از: رنگ پلاستیک، رنگ اکریلیک، رنگ روغنی، رنگ‌ها صنعتی، تینر فوری و رزین‌های آلکیدی.

رنگ پلاستیک شرکت رنگ فراز پیشه به دو دسته نیم ‌پلاستیک مات و تمام پلاستیک مات تقسیم‌بندی می‌شود که دارای طیف رنگی آبی نیلی، سرمه‌ای، سفید، قرمز و بنفش است. این نوع محصول در سایزهای گالن، دبه‌ای و حلب با بسته‌بندی پلاستیکی تولید و عرضه می‌شود. از مهم‌ترین کاربردهای این نوع رنگ می‌توان به استفاده در سطوح گچی، سیمانی، چوبی، بتونی، آجری و آردواز اشاره کرد.

انواع رنگ پلاستیک شرکت رنگ فراز پیشه
-رنگ سفید نیم ‌پلاستیک درجه ۱
-رنگ سفید نیم‌ پلاستیک درجه ۲
-رنگ سفید نیم‌ پلاستیک درجه ۳
-رنگ سفید تمام ‌پلاستیک مات
مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ پلاستیک شرکت رنگ فراز پیشه
-قدرت پوشانندگی و چسبندگی مناسب
-قلم‌خوری خوب
-سهولت در اجرا
-سازگاری با محیط‌زیست

۶- شرکت رنگ الوان
شرکت رنگ الوان با بیش از چهار دهه فعالیت، یکی از تولیدکنندگان رنگ باکیفیت داخلی به ویژه در زمینه تولید رنگ‌های صنعتی و ساختمانی است. توجه به اصول توسعه پایدار در تولید محصولات سازگار با محیط زیست، اهتمام به اصولی همچون کیفیت برتر، جلب رضایت‌مشتریان و رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی در کنار تولید محصولات متنوع ساختمانی و صنعتی جهت تامین نیازهای مختلف مشتریان، از جمله مهم‌ترین دستاوردهای شرکت رنگ الوان به حساب می‌آید.

محصولات این شرکت به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که عبارتند از:

۱- گروه رنگ‌های حفاظتی ۲-گروه رنگ‌های ساختمانی ۳- گروه محصولات مهندسی.

رنگ پلاستیک شرکت رنگ الوان به چهار دسته نیم ‌پلاستیک، تمام پلاستیک، نیم پلاستیک مات و تمام پلاستیک مات تقسیم‌بندی می‌شود که شامل انواع طیف‌ رنگی متنوع (سفید تا سیاه) است. این نوع محصول در سایزهای ربعی، نیمی، کیلو، گالن و حلب با بسته‌بندی قوطی پلاستیکی تولید و عرضه می‌شود. مهم‌ترین کاربری این نوع رنگ برای سطوح آهنی، چوبی، گچی، سیمانی، آجری و آردواز تعریف شده است.

انواع رنگ پلاستیک شرکت رنگ الوان
-پوشرنگ مادر رنگ پلاستیک بنفش بر پایه P.V.A
-پوشرنگ مادر رنگ پلاستیک بنفش روشن بر پایه P.V.A
-پوشرنگ نیم پلاستیک سفید چرمی مات الوات ۱ کلاسیک
-پوشرنگ نیم پلاستیک مات سفید الوان ۲ کلاسیک
-پوشرنگ نیم پلاستیک مات سفید الوان ۲ سوپر
-پوشرنگ نیم پلاستیک مات سفید الوان ۱ سوپر
-پوشرنگ تمام پلاستیک سفید مات الوان
-پوشرنگ نیم پلاستیک سفید اوستا نقاش
-پوشرنگ نیم پلاستیک مات سفید الوان ۲ کلاسیک
-پوشرنگ نیم پلاستیک مات سفید الوان ۲ سوپر

مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ پلاستیک شرکت رنگ الوان
-قدرت پوشانندگی
-چسبندگی مناسب
-زمان سریع خشک شدن
-قلم‌خوری مناسب
-قابل رقیق شدن با آب
-نداشتن بوی نامطبوع
-سازگاری با محیط زیست
-سهولت در اجرا

۷- شرکت رنگ نقشینه

شرکت رنگ نقشینه یکی از تولیدکنندگان رنگ باکیفیت داخلی با ظرفیت تولید سه هزار و ۳۸۰ تن رنگ به صورت سالانه است که فعالیت خود را از سال ۱۳۵۸ در زمینه تولید انواع رنگ‌های صنعتی و ساختمانی آغاز کرد. محصولات این شرکت عبارتند از: ۱- رنگ روغنی آلکیدی ۲- رنگ‌های برپایه آب ۳- رنگ صنعتی ۴- اسپری رنگ.

رنگ پلاستیک شرکت رنگ نقشینه به دو دسته نیم ‌پلاستیک و تمام پلاستیک تقسیم‌بندی می‌شود که در شامل انواع طیف رنگی متنوع (سفید تا سیاه) است. این نوع محصول در سایزهای گالن و دبه با بسته‌بندی پلاستیکی تولید و عرضه می‌شود. رنگ پلاستیک شرکت نقشینه برای سطوح آهنی، چوبی، گچی، سیمانی، آجری و آردواز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع رنگ پلاستیک شرکت رنگ نقشینه
رنگ تمام پلاستیک سفید
رنگ نیم پلاستیک سفید
مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ پلاستیک شرکت رنگ نقشینه
-پوشش‌دهی و چسبندگی مناسب
-قلم‌خوری مناسب
-نداشتن بوی نامطبوع
-سهولت در اجرا
-مناسب برای پوشش‌دهی سقف
-بهترین رنگ پلاستیک برای دیوار

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *