نقاشی ساختمان در لواسان

رنگ نما و دیوار

نقاشی ساختمان در لواسان

نقاشی ساختمان ارزانترین روش برای تغییر دکوراسیون منزل و ویلای شما در لواسان

نقاشی ساختمان یکی از راهکارهای کم هزینه، برای تغییر دکوراسیون و تغییر رنگ دیوارهای سطوح یک فضا است. رنگ و نقاشی ساختمان خرابی‌های دیوار مانند جای میخ‌ها و ریختگی‌های دیوار را از بین برود و همچنین فضای خانه را تغییر اساسی می‌دهد. تغییر در رنگ محیط اطراف موجب تغییر در روحیات انسان می‌شود؛ بنابراین، تغییر رنگ و نقاشی ساختمان باید با احتیاط صورت گیرد. اگر خدمات نقاشی ساختمان به صورت اصولی انجام نگیرد باعث شره کردن رنگ و همچنین موج‌دار شدن دیوار می‌شود. در نتیجه، از آنجایی که انتخاب رنگ و عملیات نقاشی سطوح امری تخصصی است باید آن را به متخصصان سپرد. 

پرطرفدارترین رنگ ساختمانی کدامست؟

با وجود روی کار آمدن رنگ های جدید، رنگ روغنی باز هم طرفداران خود را حفظ کرده است که هر خواستنی بی علت نیست. مهم ترین قابلیت رنگ های روغنی ساختمان قابلیت شستشوی آن است که از قدیم الایام تاکنون مشتریان از آن راضی هستند. به هر دلیلی ممکن است دیوار آلوده و کثیف شود، از اینرو بهتر است با رنگی پوشیده شده باشد که قابلیت نظافت داشته باشد. رنگ روغنی پایه حلال نفتی دارد که باعث می شود به راحتی در آب حل نشود.

رنگ نما در لواسان

نمونه رنگ نما در لواسان

انواع رنگ روغنی 

به طور کلی رنگ روغن سه نوع دارد که شامل رنگ روغنی براق و نیمه براق و مات است. این رنگ‌ها در شکل ظاهری و محل استفاده تفاوت زیادی دارند.

  • رنگ روغنی براق

رنگ روغنی براق، همان‌طور که از نام آن پیداست، بسیار براق و منعکس‌کنندۀ نور است؛ در نتیجه چندان مورد پسند افراد برای رنگ آمیزی دیوار نیست. این نوع رنگ بیشتر برای چارچوب‌ها یا قسمت‌های فلزی استفاده می‌شود. مزیت این مدل نسبت به سایر رنگ‌ها، ضد آب و ضد لک بودن است که به‌ سادگی قابل شست‌وشو است. رنگ روغنی براق پس از خشک شدن به شدت دافع رطوبت خواهد بود به همین دلیل در نواحی مرطوب و دارای بخارات انبوه ترجیح بر این است که از این رنگ استفاده شود.

  • رنگ روغنی نیمه براق

این نوع رنگ با ترکیب رنگ براق و مات ساخته می‌شود. اینکه میزان براق یا مات بودن رنگ چقدر باشد، به شما بستگی دارد که چه میزان از هر یک را استفاده کنید.

رنگ روغنی نیمه براق برای رنگ‌کردن دیوار نیز استفاده می‌شود و گزینه‌ای مناسب برای رنگ‌کردن سقف هم به‌ شمار می‌رود. این مدل هم مانند رنگ روغن براق قابلیت شست‌وشو دارد، ولی تمیز کردن آن سخت‌تر از مدل‌های روغنی است.

  • رنگ روغنی مات

رنگ روغنی مات، ظاهری کدرتر از انواع دیگر دارد و ناهمواری روی سطوح را کمتر نشان می‌دهد. رنگ روغنی مات گرچه زیبایی ظاهری بیشتری نسبت به مدل‌های براق دارد و دکوراسیون را کلاسیک و مدرنیته می‌کند، ولی شست‌وشوی آن سخت‌تر بوده و لکه و کثیفی را بیشتر نشان می‌دهد. در نتیجه برای استفاده روی سطوحی که نیاز به شست‌وشوی مداوم دارند، اصلا توصیه نمی‌شود.

 

ویژگی‌های رنگ روغنی

رنگ روغن خواص پوشانندگی و ضدآب خوبی دارد.

از آن جایی که رنگ روغنی کاربرد و آمار استفاده بسیار بالایی دارد آشنایی با یکسری ویژگی‌های کلی و جزئی در مورد این محصول لازم است. ویژگی‌های بارز رنگ‌های روغنی آلکیدی شامل المان‌های ذیل می‌باشد:

رنگ روغنی مقاومت خوبی در برابر تغییرات آب و هوایی دارند.

به همین دلیل شما می‌توانید در محیط بیرونی و فضای داخلی سازه طی یک محدود مشخصی و براساس سنجش شرایط محیط استفاده کنید.
در صورتی که سطح کار با رنگ‌های روغنی آلکیدی پوشش‌دهی شده باشند می‌توانید مجددا و با انجام زیرسازی‌های اولیه این رنگ‌ها را روی پوشش‌های قدیمی نیز اجرا کنید.

خواص پرکنندگی خوبی دارند و می‌توانند نقایص ساختاری سطح را تا حدودی پوشش دهند به ویژه رنگ‌های روغنی مات.
رنگ روغنی در برابر سیالات نفوذ ناپذیر است. در نتیجه آب و دیگر مواد شیمیایی در تماس کوتاه مدت آسیبی به آن وارد نمی‌کند.
معمولا اجرای رنگ روغنی با انواع برس‌ها و غلتک‌ها امکان پذیر است. زیرا غلظت رنگ‌های روغنی به نسبت بالاتر است. در نتیجه نوع مولکول‌ها و مواد تشکیل دهنده آن‌ها نسبت به سایر رنگ‌ها به همدیگر نزدیک تر است و پیوند محکم‌تری دارند.
رنگ‌ روغنی آلکیدی چیست؟
رنگ آلکیدی از نوادگان مدرن رنگ‌های روغنی است. در اکثر رنگ‌های آلکیدی، از رزین‌های آلکیدی (روغن‌های مشتق شده از گیاهان) و رقیق کننده‌هایی که شامل یک حلال شیمیایی مانند الکل است استفاده می‌شود. هدف از افزودن این مواد، بهبود بافت رنگ و اجرای آسان‌تر است. این رنگ‌ها حاوی ترکیبات ارگانیک فرار (VOC) هستند که باعث می‌شود بوی رنگ بسیار قابل توجه باشد.

.
مراحل نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

قدم اول:
از آن جایی که برای تمیز کردن هرگونه لکه رنگ روغنی باید از رقیق کننده‌ها و حلال‌ها استفاده کرد، توصیه می‌شود برای پوشاندن کفپوش‌ها، لامپ‌ها، پنجره ها دقت بیشتری کرد.

قدم دوم:

قبل از شروع کار مکانی که قرار است نقاشی شود باید تهویه مناسبی داشته باشد. چراکه رنگ روغنی دارای بوی شدید و بسیار مضری است بنابراین قبل از شروع کار باید پنجره‌ها را باز کرده و در صورت لزوم تهویه اضافی به محل مورد نظر برده شود.

قدم سوم:
پس از طی کردن مراحل مقدماتی فوق، می‌توان رنگ را روی سطح مورد نظر اعمال کرد. ابتدا باید مقداری از رنگ را درون یک سینی ریخت و روی سطح کوچکی آن را با قلم مو یا غلطک امتحان کرد. یک قلم مو یا غلطک مناسب می‌تواند به داشتن رنگ یکنواخت کمک قابل توجهی کند.

قدم چهارم:
شما باید باید برچسب روی رنگ را به طور کامل مطالعه کرده و زمان لازم برای خشک شدن رنگ و اجرای لایه‌های بعدی را به درستی رعایت کنید. البته قابل ذکر است که گرما و رطوبت محیط در زمان خشک کردن رنگ نقش بسزایی دارند. بسیاری از رنگ های روغنی به ۲۴ ساعت یا بیشتر (بسته به شرایط محیط کار) زمان نیاز دارند تا کاملا خشک شوند.

قدم پنجم:
دقت کنید اگر قرار است رنگ روغن را روی رنگ پلاستیک و یا رنگ اکریلیک پیاده کنید، ابتدا باید از یک پرایمر یا آستر مناسب استفاده کرد. زیرا رنگ پلاستیک و یا اکریلیک با رنگ روغنی از دو جنس متفاوت هستند و اگر رنگ روغنی بدون بتونه کاری یا استفاده از روغن زیر کار روی انواع دیگر رنگ پیاده شود، کیفیت رنگ روغن در نتیجه نهایی به شدت افت پیدا می‌کند.

چرا رنگ روغنی بیشترین کاربرد را در نقاشی ساختمان دارد؟

استفاده از رنگ روغنی در داخل ساختمان، کار شما را بسیار ساده خواهد کرد و برای خانه تکانی فقط به یک دستمال نم‌دار نیاز دارید تا تمام خانه را برق بیندازید. به همین دلیل با وجود انواع رنگ‌های جدید در بازار ، رنگ‌های روغنی هنوز هم طرف‌داران خاص خود را دارند.

تیم نقاشی ساختمان آرتیما با 22 سال تجربه و اجرای بیش از 2500 پروژه ساختمانی ، با هدف ارائه کار باکیفیت  و قیمت مناسب در تلاش است تا با رعایت تمامی استانداردها رضایت شما شهروندان عزیز را جلب نماید .

از اعتماد شما عزیزان به مجموعه نقاشی ساختمان آرتیما سپاسگزاریم.

مدیریت آقای جعفری: 09128187493